poniedziałek, 21 listopada 2011

"Najlepszą reklamą jest usługa."

Po czym można poznać RE/MAX? (źródło: www.franchising.pl)

O sposobach promocji sieci nieruchomości opowiada Frank Polzler, dyrektor generalny RE/MAX Europe.

RE/MAX to międzynarodowa marka, jednak w Polsce wciąż jej świadomość nie jest zbyt wysoka. W jaki sposób zamierzają Państwo zwiększyć jej rozpoznawalność, by zachęcić partnerów do współpracy?
"Sponsorujemy wielkie imprezy sportowe – m.in. mecze kwalifikacyjne do EURO 2012 Polska-Ukraina. Ponadto każde biuro i agent promuje swój biznes na lokalnym rynku. Pomimo tego, że budżet reklamowy polskiej części sieci nie jest jeszcze tak pokaźny, jak budżety RE/MAX Europe i innych regionów europejskich, to rozpoznawalność naszej marki w Polsce z każdym dniem wzrasta. Uważam jednak, że najlepszą reklamą dla niej są po prostu dobre usługi. Tradycyjna promocja pomaga tylko zwiększyć rozpoznawalność marki. Nam chodzi o coś więcej. O pokazanie klientom, że pod marką RE/MAX pracują specjaliści, którzy mają na względzie przede wszystkim dobro klienta. W Czechach rozwijamy się w oparciu o te same wzorce. I mimo, że w tym kraju mieszka tylko 10,5 mln ludzi, RE/MAX ma tam już ponad 1,2 tys. agentów w 128 biurach nieruchomości, działających w oparciu o te same zasady, co w Polsce. Marka RE/MAX jest świetnie rozpoznawalna w Czechach."

Frank Polzler: "Biznes we franczyzie to inwestycja, a nie dotknięcie czarodziejskiej różdżki, która przemienia wszystko w złoto."

Jednak klienci mający do dyspozycji szereg ofert franczyzowych z rynku nieruchomości chcieliby mieć gwarancję, że franczyzodawca zapewni zaplecze marketingowe. Zwłaszcza w takiej sieci, jak RE/MAX.
"Zapewniamy stale udoskonalane zaplecze marketingowe na każdym etapie rozwoju agenta i biura nieruchomości. Jednakże we franczyzie nie chodzi o gwarancję, ale o ciężką pracę przy wykorzystaniu najlepszych wzorców. Jeśli ktoś decyduje się na współpracę z naszą siecią, musi dać z siebie wszystko. Efekty przyjdą z czasem. Biznes we franczyzie to inwestycja, a nie dotknięcie czarodziejskiej różdżki, która przemienia wszystko w złoto. System współpracy z RE/MAX opiera się na wysokich standardach, a wytrwałym pozwala bardzo dobrze zarabiać i osiągać wyznaczone cele. Oferujemy narzędzia, wiedzę, marketing i doświadczenie, które agenci z 88 krajów świata każdego dnia gromadzą we współpracy z milionami klientów. Reszta jest w rękach przedsiębiorców."

Brak komentarzy: